• Informácie pre rodičov žiakov I. stupňa

• Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy výskumu a športu číslo: 2021/10079:1-A1810 zo dňa 05. februára 2021, v súlade s rozhodnutím číslo: 2021/10079:2-A1810 zo dňa 02. marca 2021 a po zvážení aktuálnej epidemiologickej situácie v obci Teplička nad Váhom bolo po zasadnutí štatutárnych zástupcov škôl a  starostu obce Ing. Viliama Mrázika prijaté nasledujúce stanovisko:

pre základné školy

• prevádzka základných škôl bude otvorená prednostne pre žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov  s nevyhnutným prezenčným výkonom práce ( podmienkou zostáva: negatívny test zákonného zástupcu nie starší ako 7 dní alebo výnimka z testovania po prekonaní ochorenia Covid 19)  a čestné vyhlásenie zákonného zástupcu – príloha 11/c  - písomná forma cez Edupage – Vyhlásenie o bezinfekčnosti zák. zástupcu/prezenčný výkon práce( MŠ, I. stupeň ZŠ), platné od 8.3. 2021
            • ostatní žiaci majú možnosť vzdelávať sa prezenčne po splnení rovnakých podmienok (negatívny test zákonného zástupcu nie starší ako 7 dní alebo výnimka z testovania po prekonaní ochorenia Covid 19) a čestné vyhlásenie zákonného zástupcu – príloha 11/a – písomná forma cez Edupage – Vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu (MŠ, I. stupeň ZŠ)
            • podmienkou nástupu je aj zdravotný stav žiaka bez príznakov  akéhokoľvek ochorenia (prosíme rešpektovať danú podmienku, našou snahou je udržať prezenčné vzdelávanie v základných školách čo najdlhšie)

Dôležité upozornenie

• prezenčné vzdelávanie od 8. 3. bude závisieť od výsledkov testovania v obci Teplička nad Váhom
            • informácia o ďalšom priebehu vyučovania  v nasledujúcom týždni v ZŠ  bude aktualizovaná  vždy v nedeľu na webových stránkach škôl a webovej stránke obce
            • ak by sa situácia výrazne zhoršila, pripravte sa prosím na obmedzenia v prezenčnom vzdelávaní
            • pri vstupe do základnej školy bude naďalej pokračovať prísny ranný filter
            • prosíme rodičov o dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení – nosenie rúška, odstupy, dezinfekcia rúk, zdržiavanie sa v priestoroch základnej školy je pre rodičov prísne zakázané, odporúčame komunikáciu s tr. učiteľmi prostredníctvom Edupage, mailom alebo telefonicky
            • žiadame rodičov, aby  bezodkladne nahlásili karanténu v rodine  žiaka

Z našej strany  je veľká snaha o  zachovanie prezenčného vyučovania, ale nemôžeme ovplyvniť  rýchlo meniace sa rozhodnutia ministerstva školstva a vlády SR, preto prosíme rodičov o vzájomnú spoluprácu a pochopenie.

Príloha 11a
            Príloha 11c

Ďakujeme, vedenie školy

• Dôležitá informácia!

• Vážení  rodičia,

vzhľadom na skutočnosť, že momentálne nie je stále zverejnené nové rozhodnutie ministra školstva, vedy, výchovy a športu SR ku zmenám, ktoré boli včera odprezentované a mali byť pripravené v priebehu dnešného dňa, zostáva v platnosti rozhodnutie ministra školstva, vedy, výchovy a športu SR z 8. februára 2021   https://www.minedu.sk/rozhodnutie-ministra-s-ucinnostou-od-8-2-2021/

ZŠ  bude minimálne do zverejnenia nového rozhodnutia fungovať v doterajšom  režime, to znamená, že žiaci I. stupňa základnej školy sa budú do piatku 05. 03. 2021 vzdelávať v nezmenenom režime – prezenčne ako doteraz, za platných podmienok (negatívny test zákonného zástupcu nie starší ako 7 dní plus čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti).

Všetkým rodičom sa za vzniknutú  situáciu  ospravedlňujeme, zároveň Vás prosíme, aby ste sledovali stránku školy a ministerstva školstva. V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na triedne učiteľky alebo na vedenie školy.

Ďakujeme za pochopenie a prajeme pevné zdravie.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 25.2.2021 sa na našej škole uskutočnila literárna súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy- Hviezdoslavov Kubín. Aj tento rok bol o ňu veľký záujem. Zúčastnili sa ho tí najlepší recitátori triednych kôl, ktorých zodpovedne vyberali pani učiteľky.

V 1. kategórii (2.-4. ročník) súťažilo 5 žiačok. Pre porotu bolo nesmierne ťažké, vybrať len tú najlepšiu recitátorku, ale napokon sa im to podarilo a na 1. mieste sa umiestnila žiačka 3.A Timka Čatlošová, ktorej k víťazstvu srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v ďalšom kole. Všetkým ostatným účastníkom vyslovujeme úprimné poďakovanie a veríme, že v súťaži nadobudli bohaté skúsenosti.