• Pozvánka na ples

• Milí rodičia a priatelia školy,

srdečne Vás pozývame na školský ples 20. januára 2024. Listky si budete môcť zakúpiť v mesiaci januára v škole v riaditeľni alebo u triedneho učiteľa. Prihlasovanie bude možne aj cez Edupage po vianočných prázdninách.

• Návšteva v Domove pokoja Žofie Bosniakovej

• V tomto predvianočnom období sme so žiakmi 1. a 4. ročníka navštívili aj Domov pokoja v Tepličke nad Váhom.

Prváci jeho obyvateľom zavinšovali, štvrtáci zaspievali a každému dali aspoň malú pozornosť, ktorú vyrobili v škole. My sme zasa dostali sladkosť a dokonca teplé ponožky, ktoré uštrikovala jedna pani z domova. Deti sa so starkými porozprávali a zistili, že medzi mnohými sú aj príbuzenské vzťahy. Deťom sa návšteva veľmi páčila a chceli by ľudí v domove navštevovať častejšie, z čoho sa veľmi tešíme.

Na záver sme si všetci spoločne zaspievali Tichú noc a rozlúčili sa so slovami, že v novom roku prídeme určite zas.

• Záznam z Vianočnej akadémie

• Ponorme sa do spomienok a oživme si jedinečné výkony vašich deti na Vianočnej akadémii.

Ďakujeme pánu farárovi Pavlovi Špitovi za výborné spracovanie.

• Odovzdanie daru

• Vo štvrtok 21.decembra sme odovzadli výťažok z predaja výrobkov  našich žiakov, rodičov a učiteľov pani riaditeľke z Domova pokoja Žofie Bosniakovej.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli.

• Perníkovozdobenie

• 9.12. sa uskutočnilo "tradičné " perníkozdobenie, ktoré sme počas Corony museli oželieť.

Tentoraz sme počas zdobenia voňavých domácich perníčkov vyskúšali priestory ZŠ ŽOFIE BOSNIAKOVEJ. V 4.A bola príjemná pracovná atmosféra, v ktorej sa nám podarilo okrem iných umeleckých diel vytvoriť aj perníkový Betlehem. Príjemný bol aj čas strávený v rozhovoroch s triednou pani učiteľkou, ale aj s ostatnými zúčastnenými. Na konci sme trošku povymieňali perníčky, aby sme sa navzájom na budúci rok inšpirovali.

Marek Lutišan

• Duchovná obnova 1.A a 2.A

• V piatok 15.12. sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili duchovnej obnovy. Začali sv. omšou v našom kostole, na ktorej im pán dekan krásne vysvetlil pôvod betlehemov. Následne sme sa autobusom presunuli do Žiliny do výstavnej siene Sirotára, kde sme si mohli pozrieť betlehemy z rôznych materiálov. Bola to veľmi vydarená duchovná obnova a už sa tešíme na ďalšiu.

V krátkom zázname si môžete pozrieť aj nádherné betlehemy na výstave.

• Vianočné Misijné trhy

• Dňa 12. decembra sme prežili výnimočnú predvianočnú atmosféru na Misijných trhoch. Deti prejavili svoju ľudskosť a dar pomáhať iným. Pridali sa k nim aj rodičia a starí rodičia. Výťažok z predaja drobných darčekov, medovníkov, zákuskov, zemiakových placiek a vaflí vo výške 1 500 € venujeme Domovu pokoja Žofie Bosniakovej.

Veľká vďaka patrí deťom, zamestnancom školy, rodičom, ktorí akoukoľvek formou podporili Misijné trhy.

• Naše Vianoce na hodinách techniky

• Počas vyučovania sme na technike piekli vianočné dobroty, linecké koláčiky, nutelové stromčeky z lístkového cesta a škoricové hviezdičky. Táto aktivita nás veľmi bavila, a tiež sme dostali aj nové nápady na pečenie cez Vianoce.

Dievčatá z 9.A