• Exkurzia – záhradníctvo Nededza 9. ročník

• Dňa 28. 10. sa po dohode s pracovníčkami záhradníctva konala exkurzia spojená s odborným výkladom na tému pestovanie a aranžovanie.  Žiaci mali možnosť prejaviť svoju kreativitu a fantáziu vo vytváraní jesenných výzdob.

• Do školy bez auta

• V dňoch od 18. 9. 2023 do 22. 9. 2023 sa aj žiaci našej školy zapájali do aktivít Európskeho týždňa mobility.

Celý týždeň sa snažili žiaci prichádzať do školy na bicykloch, kolobežkách alebo peši. Vďaka spolupráci zástupcov obecného úradu bolo veľkou motiváciu pre deti aj ranné občerstvenie a pečiatky do zlosovateľného preukazu. V škole sa venovali deti počas vyučovania aj témam o doprave, šetrení energie, o dôležitosti udržateľných foriem dopravy a o zmene našich cestovných návykov. Žiaci prvého stupňa sa najviac tešili z praktických aktivít, kde si mohli vyskúšať svoje schopnosti v jazde na bicykloch a kolobežkách cez prekážky.

• Stacionárna zbierka pre „BIELU PASTELKU“

• 22. 9. sa uskutočnil na celom Slovensku hlavný zbierkový deň organizovaný ÚNSS (Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska). Naša škola sa tento rok rozhodla pre „STACIONÁRNU POKLADNIČKU“, ktorá bude počas OKTÓBRA a NOVEMBRA umiestnená v priestoroch školy. Mnohí ste ju podporili v deň plenárneho rodičovského združenia, ale môžete ju priebežne podporovať až do konca novembra. Žiakov o živote nevidiacich a zbierke informuje rozhlasová relácia a začiatkom novembra aj osobne nevidiaca Monika. Podrobné informácie: https://bielapastelka.sk

• Deň bez áut

• V piatok 22. septembra 2023, kedy je Deň bez áut, môžu vodiči využiť záchytné parkoviská pri kostole, cintoríne a Športklube, nakoľko ulice Ž. Bosniakovej, Školská k školským zariadeniam budú sčasti uzatvorené v čase od 6:30 do 8:00 hod.

• Zoznam a náplň krúžkov

• V školskom roku 2023/2024 budú na našej škole fungovať nasledujúce krúžky:

EKO – krúžok (Jakubíková) - budeme sa učiť láske k prírode a jej ochrane. Venovať sa budeme aj tvorivým aktivitám, hrám a veľa času budeme tráviť vonku.

Žofiačik (Svobodová, Pánis) – spev a tanec ľudových piesní. Príprava piesní na sväté omše.

Príprava na T9 slovenský jazyk a matematika (Rafaj, Jašíková) – príprava na testovanie T9 a prijímacie pohovory pre žiakov 9. ročníka.

Turistický krúžok (Ponechalová) – spoznávanie našej obce a okolia.

Šikovníci (Poljaková) – tvoríme, objavujeme a zabávame sa.

Relaxačný (Pánis) – relaxácia po vyučovaní, tvorivá činnosť, ľudové tradície.

Lego – robotika (Svobodová) – programovanie zábavnou formou.

Pohybové hry pre žiakov 1. a 2. stupňa (Lejtrich) – na krúžku budeme rozvíjať a zdokonaľovať pohybové zručnosti a schopnosti žiakov, ich telesný a pohybový potenciál. Rozvíjať ich vzťah k pohybu a športu.

Počítačový krúžok (Maťková) – osvojovanie a zdokonaľovanie si základných zručností na počítači zábavnou a hravou formou.

Prihlasovanie prebieha cez edupage do 23.9.2023.

• Učíme sa separovať

• Počas školských prázdnin sme vďaka grantu Nadácie Kia Slovakia vybudovali v priestoroch školy tri estetické miesta s nádobami na separovaný odpad.

V rámci projektu sa všetci žiaci školy zúčastnili aj interaktívnej prednášky Neodpadni z odpadov, v ktorej sa deti naučili, prečo je dôležité separovať.

Ďakujeme Nadácii Kia Slovakia, že svojim finančným príspevkom pomáha pestovať pozitívne návyky týkajúce sa ochrany životného prostredia.

• Nezabudnutí susedia

• "Ak by sme držali minútu ticha za každú obeť holokaustu, boli by sme ticho 11 rokov a 6 mesiacov"

08.09.2023 sme sa spolu s našimi deviatakmi a siedmakmi zapojili do spomienkovej celoslovenskej akcie pod názvom Nezabudnutí susedia.

Cieľom pietnej tryzny je pripomenutie si obetí holokaustu a rasového násilia. Uctili sme si tak pamiatku všetkých obetí, ale zároveň sme si pripomenuli aj mená záchrancov, ktorí neváhali a pomáhali, aj pod hrozbou obety vlastného života.