• Škola v prírode

• V 2. májový týždeň sme spolu s našimi štvrtákmi absolvovali školu v prírode. Program bol veľmi bohatý a počasie nám tiež prialo. Každý deň žiaci absolvovali výlet a večer už patril večernej škole, kde sa deti nielen vzdelávali, tvorili projekty, ale mali taktiež  možnosť vyjadriť svoje pocity z konkrétneho dňa.

O zážitky veru núdza nebola. V centre Starého Smokovca sme navštívili digitálnu galériu Tatry Vnútri. V Tricklandii sme si hľadali cestu najkrajším zrkadlovým bludiskom v strednej Európe. Neďaleko centra bola naším ďalším zastavením Kalvária na Peknú vyhliadku, ktorá sa radí medzi európske unikáty.

Samozrejme sme mali aj turistické ciele. Medzi ne patril výstup na Hrebienok. Zažívali sme pocity podobné tým, ktoré mala aj britská kráľovná Alžbeta, keď navštívila Vysoké Tatry. Tým najnáročnejším výstupom bol výstup na Chatu pri Zelenom plese- Brnčalku.  Na Štrbské Pleso sme sa vyviezli Tatranskou električkou.

Deti si užili aj kúpanie. V závere nášho výletu sme sa rozlúčili diskotékou. Sme vďační za tento týždeň a tešíme sa aj novo nadviazaným priateľstvám.

• Oznam pre rodičov

• POZVANIE RODIČOV PODIEĽAŤ SA NA VYLEPŠOVANÍ NAŠEJ ŠKOLY

Základná škola Žofie Bosniakovej, Teplička nad Váhom

Vážení rodičia,

spája nás spoločný záujem – zmysluplná práca v škole a kvalitná príprava Vášho syna/dcéry na život a jeho/ jej ďalšie úspešné štúdium či pracovné zaradenie.

Keďže chceme na dosiahnutí tohto cieľa s Vami spolupracovať, má pre nás veľkú hodnotu chápať:

1. v prostredí akých životných priorít Váš syn/ dcéra žije,

2. ako vidíte svojho syna/ dcéru doma a v súčasnej škole,

3. čo Váš syn/ dcéra pre svoj rozvoj z Vášho pohľadu najviac potrebuje.

Prosíme Vás o anonymné online vyjadrenie na stránke www.skolskynetwork.sk/vyskusajte .

Prihlasovací kód Vám v priebehu tohto týždňa odovzdá na lístku Váš syn/ dcéra. Návratku odstrihnite a vráťte triednemu učiteľovi.

Prieskum prebieha v termíne od 24. do 31. mája 2022.

Pohľad oboch z Vás ako rodičov je pre nás prínosný. Preto uvítame, ak po odoslaní Vášho vyjadrenia predstaví svoj názor na dieťa aj druhý rodič použitím toho istého kódu.

Na uskutočnenie 3 jednoduchých vyjadrení budete potrebovať približne 15 minút. Prosíme, aby ste sa vyjadrili ku každému svojmu dieťaťu.

O priebehu celého procesu a konkrétnych návrhoch Vás budeme pri vhodnej príležitosti informovať.

Vopred vám ďakujeme za ochotu a čas, ktorý týmto venujete svojmu dieťaťu.

V prípade potreby sa môžete obrátiť na technickú podporu (+421 903 838 702).

• V stredu 25.5.2022 o 20,00 Vás pozývame sledovať reláciu rádia Lumen Lupa, ktorá bude o našej škole ZŠ Žofie Bosniakovej.

• Turnaj vo florbale

• Naši deviataci, doplnení o troch siedmakov, absolvovali minulý týždeň náročný florbalový turnaj o majstra okresu. Za účasti 13 základných škôl zo Žiliny a blízkeho okolia sa umiestnili na výbornom 4 mieste. Chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Oznamujeme žiakom a rodičom, že dňa 18.05.2022 bude žiakom 6. – 9. ročníka poskytnuté riaditeľské voľno z dôvodu Testovania 5.

Žiaci z uvedených ročníkov sú odhlásení z obeda.

Ďakujeme za porozumenie.

Vedenie školy

• Matematická súťaž KLOKAN

• Začiatkom apríla sa konal už 24. ročník medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN. Z našej školy sa do súťaže prihlásilo 53 žiakov zo všetkých ročníkov. Školskými šampiónmi sa stali tretiaci Jakub Ďungel a Diana Košútová, ktorí úspešne vyriešili všetky úlohy.

Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli Tomáš Matuškovič (1.B), Matiáš Lutišan (2.A), Ján Šugar (3.A), Šárka Cesneková (4.B), Dalibor Štefanatný (5.A), a Natália Horváthová (9.B)

Gratulujeme.

• Podpora charitatívneho projektu MOJA ALMUŽNA.

• Každý rok je 28. apríl pre našu základnú školu veľmi špeciálny. Pripomíname si vtedy výročie úmrtia Žofie Bosniakovej. Tento rok bol však ešte významnejší, pretože sme mohli po dlhých dvoch rokoch navštíviť kostol, kde sú uložené jej pozostatky. So žiakmi 1. stupňa sme si najskôr vypočuli pútavé rozprávanie o Žofiinom živote v podaní pani učiteľky Kozánkovej. Potom sme si pozreli ornát, ktorý vyšívala samotná Žofia. Nakoniec sme sa presunuli do kaplnky a ukončili návštevu modlitbou.

Žiaci 2. stupňa s pani učiteľkou Svobodovou si zasa Žofiu uctili pečením bosniakov, ktoré predávali pred kostolom po rannej sv. omši, a potom aj v škole. Vyzbierané peniaze v sume 630 eur išli na projekt Moja almužna.

• Upratovanie priestorov areálu školy v spolupráci rodičov a pedagógov

• Dňa 30.04 2022 sa po úmornom a izolovanom období ťažkých chvíľ Covidu opäť uskutočnila brigáda upratovania areálu školy. Zúčastnili sa rodičia ako aj pani riaditeľka, pán školník a ostatní pedagógovia, v spolupráci v našou susediacou štátnou školou a tiež sa pridal pán starosta.

Vedľajšia škola mala v tohtoročnej réžii organizáciu tejto brigády a teda si pripravili všetky potrebné náležitosti vrátane stravovania. Nachystali si výborný guláš, potrebné tekutiny na ovlaženie a tiež sladké maškrty.

V tento deň nás čakalo usmiate slniečko, usilovní rodičia a vyšantené deťúrence. Areál po tejto brigáde naozaj pôsobil upravenejšie a čo je najdôležitejšie upevnili sa priateľské vzťahy medzi rodičmi, učiteľmi a detičkami.

Veď ako hovorí Marcel Proust: “Buďme vďační ľuďom, ktorí nás robia šťastnými; sú to očarujúci záhradníci, vďaka ktorým naše duše kvitnú.“