• Zbierka pre Nadáciu anjelské krídla

• V mesiaci máj sme na škole s podporou pani Klečkovej organizovali dobročinnú zbierku pre Nadáciu anjelské krídla. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do zbierky trvanlivými potravinami a drogériou pre rodiny v núdzi. Veľká vďaka patrí správkyni nadácie pani Majeríkovej, ktorá túto pomoc odovzdala rodinám. Ďakujeme aj dobrovoľníkovi pánu Smatanovi, ktorý nám pomohol pri odvoze.

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí prispeli. Tu je aj poďakovanie od Nadácie anjelské krídla:

Poďakovanie

• Oceňovanie žiakov Žilinskej diecézy

• Každoročne otec biskup Tomáš Galis oceňuje spomedzi absolventov základných škôl žiakov, ktorí sú v niečom výnimoční.

Tento rok za našu školu bola ocenená Eliška Mráziková, ktorá svoj talent prejavila a zúročila v rôznych súťažiach. Vzorné a skromné správanie, dobrota boli vzorom pre jej spolužiakov. Svojim empatickým prístupom, vzornou prípravou a pocitom spolupatričnosti si získala nielen spolužiakov, ale aj pedagógov.

Eliške prajeme veľa úspech v ďalšom štúdiu.

• Deň rodiny

• Deň rodiny bol vyhlásený OSN ešte v roku 1993. Prvýkrát sa vo svete pripomínal Medzinárodný deň rodiny 15. mája 1994 a odvtedy sa dostáva tento deň do povedomia ľudí na celom svete.

Aj my učitelia a žiaci 1. stupňa sme sa rozhodli osláviť tento deň kultúrnym popoludním a vzdať tak hold rodine. Našim najbližším sme venovali program spevu, tanca, scénky, básní a riekaniek.

Domov je tam, kde je rodina.

Môj domov a moja rodina je ten najkrajší Boží dar...

• Zbierka pre rodiny v núdzi

• Aj tento školský rok sa chceme zapojiť do projektu Nadácie Anjelské krídla na pomoc rodinám v núdzi.

Žiaci, učitelia, rodičia a priatelia školy môžu priniesť poriadne zabalené trvanlivé potraviny a drogériu (mydlá, pracie prášky, šampóny, vlhčené utierky) do 31.5.2023 priamo do školy, kde veci budú poriadne uskladnené na suchom a čistom mieste. Potraviny a drogériu následne po prevzatí humanitárnej výpomoci prerozdelí nadácia medzi rodiny v núdzi.

Všetkým darcom ďakujeme.

• Brigáda v areáli školy

• V sobotu 13.5.2023 sa zišli rodičia, učitelia a žiaci z obidvoch škôl a materskej školy, aby upravili a vyčistili školský areál. Počasie nám prialo, a tak sme urobili kus práce spoločne aj s pánom starostom, ktorý aktívne pomáhal. Vyčistili sme plochy od machu, zbavili buriny kvetinové záhony, prerezali kríky, odstránili prístrešok a upravili ihriská. Tento rok sa o guláš a občerstvenie starala naša škola.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a pomohli skrášliť školský areál. Zároveň ďakujeme aj členom spoločentva rodičov, ktorí zorganizovali vydarenú akciu.

• Škola bontónu

• 9.5. našu školu navštívil pán Kamil Fojtík z historicko-umeleckej spoločnosti Bojník. Deti upútal svojím dobovým oblečením a veľmi zaujímavým spôsobom ich oboznámil o tom, čo je bontón alebo etiketa, a teda, ako správať v slušnej spoločnosti.

V modelových situáciách si mohli vyskúšať na vlastnej koži, ako sa slušne pozdraviť, predstaviť, podať ruku, správať sa v reštaurácii či v kine pri prechádzaní do stredu radu, v ktorom už sedia ľudia.

Veríme, že si deti zobrali tieto cenné rady k srdcu a v spoločnosti sa budú správať vždy slušne.

• Futbalový turnaj McDonald's Cup

• 4.5.2023 naši tretiaci a štvrtáci na umelej tráve v Závodí v skupine v rámci futbalového turnaja McDonald's Cup odohrali tieto zápasy s výsledkami:

1. ZŠ Ž.B. Teplička : ZŠ Gbeľany    2:2

2. ZŠ Ž.B. Teplička : ZŠ Lietava      4:0

3. ZŠ Ž.B. Teplička : ZŠ Budatín      0:0

Zo skupiny však nepostúpili medzi najlepšie 4 školy (Budatín získal viac bodov) aj napriek tomu, že neprehrali ani jeden zápas. Na turnaji bolo 15 ZŠ.

Školu reprezentovali: Filip Sňahničan, Filip Babjak, Jakub Šeliga, Adam Peťko, Adam Labuda, Aďo Sako, Sebastian Ševčík, Daniel Holeša a dievčatá Monika Brežná a Sára Valášková.

Ďakujeme.

• Apríl - mesiac lesov

• V mesiaci apríl sme jeden deň venovali téme významu a ochrane lesov. Dozvedeli sme sa veľa záujímavých vecí, ktoré vám chceme sprostredkovať v nasledujúcom videozázname.

• ENGLISH STAR

• Dňa 27. apríla sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku Englishstar. Poslaním súťaže je propagovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, motivovať žiakov k úspešnému riešeniu testov, umožniť im predviesť svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie.

Do súťaže sa mohli zaregistrovať všetci, ktorí majú vo vyučovaní anglický jazyk. Žiaci tak dostali farebne spracované testy, odlíšené náročnosťou pre jednotlivé ročníky.