Dátum zápisu : 8. - 9. apríla 2024 .

Čas: 14,30 - 17,00.

Miesto zápisu : Budova školy.

Spôsob podania prihlášky:

Pred zápisom vypíšte elektronickú prihlášku, ktorú nájdete na školskej webovej stránke: https://zszbteplicka.edupage.org/register/ Súčasťou elektronickej prihlášky je aj tlačivo Spojené vyhlásenie rodičov, ktoré vypíšete v prípade, keď na zápis príde iba jeden z rodičov. Podľa § 144a ods. 1 školského zákona na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje v správnom konaní, teda aj na prihláške, sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

• Deň Downovho syndrómu

Vo štvrtok 21.marca sme si pripomenuli deň Downovho syndrómu. Je to deň, keď si v škole obliekame rôzne ponožky, aby sme tým preukázali, že súcitime s takýmito ľuďmi a že nám nie sú ľahostajní. O tomto postihnutí nám viac porozprávala pani doktorka Bolčeková, ktorá pracuje na genetike v Žiline, kde skúma ľudské bunky a stretáva sa aj s týmto postihnutím. Príčinou Downovho syndrómu je nadpočetný 21.chromozóm, ktorý vznikol pri delení pohlavných buniek.

• Okresné kolo vo vybíjanej mladších žiačok

Dňa 21.3.2024 (štvrtok) usporiadal Školský šport majstrovstvá okresu vo vybíjanej na ZŠ Martinská a Varšavská. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev z celého okresu Žilina. Naše dievčatá: Michaela Šugárová, Rebeka Verčíková, Vanesa Cínová, Nela Sotolárová, Nela Mráziková, Nikola Faturová, Nina Šeligová, Viktória Janíková, Timea Gazdíková, Nela Bušiková, Sandra Holeščáková a Ester Martinková mali v skupine za súperov ZŠ Gbeľany, ZŠ s MŠ Divina a ZŠ s MŠ Višňové. Všetky 3 zápasy vyhrali.

• Otvorená hodina pre predškolákov

V dňoch 19. a 20.3.2024 zavítali do našej školy deti z materskej školy spolu s ich pani učiteľkami. Privítali ich smelí prváci, ktorí im ukázali, čo ich bude čakať v septembri, keď nastúpia prvýkrát do školy. Predškoláci si vyskúšali písanie na tabuľu, prácu na interaktívnej tabuli a prváci im zasa predviedli, ako sa naučili čítať, písať a počítať. Veríme, že deti strávili príjemný čas so svojimi kamarátmi a stanú sa z nich tiež šikovní prváci.

• Návšteva u pána starostu

Žiakov 3.A triedy milo privítal 20. marca na obecnom úrade pán starosta Viliam Mrázik. Tretiaci sa učili na vlastivede o svojej obci, a tak si svoje nadobudnuté vedomosti vďaka otvorenému dialógu plného otázok obohatili ešte o mnoho ďalších zaujímavých informácií o Tepličke. Pán starosta porozprával žiakom aj o histórii Tepličky nad Váhom napr.: o prvej písomnej zmienke, o majiteľoch kaštieľa, o patrónke našej školy Žofii Bosniakovej, ale aj o obyvateľstve, rozlohe a o premenách Tepličky v súčasnosti. Venovali sme sa aj téme separácie odpadov a ochrany životného prostredia vo svojom okolí. Okrem toho sa žiaci dozvedeli aj potrebné informácie o klientskom centre a o jednotlivých kanceláriách, ktoré sa nachádzajú na obecnom úrade a o zasadnutiach obecného zastupiteľstva.

• Biblická olympiáda

..ak budeš na mňa dávať pozor, poučíš sa, a keď sa mi mysľou venuješ, staneš sa múdrym. (Sirach 6,33).

Dnes, 21.03.2024 sa naše dievčatá zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády. Naše žiačky Nela Margetáková, Michaela Vitálošová a Shanaya Mária Svobodová preukázali, že svojou oddanosťou k čítaniu Písma získali hlbšie pochopenie Božieho slova, ktoré ich posilnilo aj na dnešnej súťaži.

• Podeľme sa!

Naši učitelia sa opäť tento rok zapojili do akcie Podeľme sa a prispeli sladkými dobrotami. Aj naše deviatačky v rámci techniky sa s radosťou zapojili a upiekli chutné koláče.

•           RELÁCIA O ŠKOLE
                        RÁDIO LUMEN